Kotarbiński zmienia się dla mieszkańców cz. 1
WARTOŚĆ PROJEKTU: 200.000,00 zł
PROJEKT ZAKŁADA:
1. Budowę chodnika wraz ze schodami przy ul. Tatarkiewicza 16
2. Budowę miejsc postojowych przy ul. Tatarkiewicza 8-8c.
3. Modernizację chodnika przy ul. D. Trocera 25.
4. Modernizację Placu Kazimierza.
LOKALIZACJA PROJEKTU:
1. ul. Tatarkiewicza 16 (chodnik wraz ze schodami)
2. ul. Tatarkiewicza 8-8c (miejsca parkingowe/postojowe)
3. ul. D. Trocera 25 (modernizacja chodnika)
4. Plac Kazimierza (modernizacja)
W RAMACH PROJEKTU ZAKŁADA SIĘ:
1. Budowa chodnika wraz ze schodami przy ul. Tatarkiewicza 16.
Długość całkowita chodnika 49 m wraz ze schodami. Powierzchnia ok. 98 m2 przy szerokości chodnika 2 m. Planuje się wykonać chodnik z kostki brukowej o grubości 8 cm bez przebudowy infrastruktury podziemnej.
2. Budowa miejsc parkingowych/postojowych przy bloku ul. Tatarkiewicza 8-8c.
Powiększenie parkingu o dodatkowe 13 miejsc postojowych wykonanych prostopadle do drogi dojazdowej. Proponuje się wykonanie parkingu z płyt ażurowych wypełnionych kruszywem. Z uwagi na powiększenie parkingu przewiduje się wycinkę jednego drzewa o grubości ok. 50 cm obwodu.
3. Modernizacja chodnika ul. Dionizego Trocera 25.
Wniosek zakłada: wymianę nawierzchni chodnika o powierzchni 12 m2 z jednoczesnym usunięciem kostki brukowej z zieleńca oraz założenie trawnika z siewu o powierzchni ok.10 m2.
4. Modernizacja Placu Kazimierza.
Proponuje się nowe nasadzenie żywopłotu wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, zamontowanie latarni parkowych zasilanych elektrycznie – 2 szt., zamontowanie tablicy ogłoszeń Rady Dzielnicy os. T. Kotarbińskiego oraz ustawienie ławki wandaloodpornej i kosza na śmieci w lokalizacji zgodnej z załącznikiem.
Kotarbiński zmienia się dla mieszkańców cz. 2
WARTOŚĆ PROJEKTU: 200.000, 00 zł
1. Budowę 10 miejsc postojowych przy ul. Tatarkiewicza 11-11 c.
2. Doposażenie placu zabaw przy ul. Tatarkiewicza 11-11 c.
3. Doświetlenie przejścia dla pieszych przy ul. Grunwaldzkiej 66 – Plac Kazimierza.
4. Naprawę/wymianę urządzeń w Centrum Integracji Osiedla Kotarbińskiego
LOKALIZACJA PROJEKTU:
1. ul. Tatarkiewicza 11-11c (miejsca parkingowe/postojowe)
2. ul. Tatarkiewicza 11-11c (modernizacja placu zabaw)
3. ul. Grunwaldzka 66 – Plac Kazimierza (doświetlenie przejścia dla pieszych)
4. ul. Marii Skłodowskiej – Curie 53/10 – (naprawa/wymiana urządzeń w CIOK)
W RAMACH PROJEKTU ZAKŁADA SIĘ:
- Budowę miejsc parkingowych/postojowych przy bloku ul. Tatarkiewicza 11-11c.
Projekt zakłada powiększenie parkingu o dodatkowe 10 miejsc postojowych wykonanych prostopadle do drogi dojazdowej. Proponuje się wykonanie parkingu z płyt ażurowych wypełnionych kruszywem. Z uwagi na powiększenie parkingu przewiduje się przesadzenie dwóch krzewów o nazwie „Głóg dwuszyjkowy” we wskazane miejsce.
2. Modernizację palcu zabaw oraz ustawienie tablicy informacyjnej Rady Osiedla – ul. Tatarkiewicza 11-11c.
W ramach projektu planuje się doposażenie placu zabaw w urządzenia producenta: „Frajda s.c. Grzegorz Fabian, Agnieszka Giza” – www.placezabawfrajda.pl. Przedstawione poniżej urządzenia są wykonane z trwałych materiałów z których będą mogli korzystać dzieci młodzież oraz dorośli: – Biegacz -1 szt., nr katalogowy 136; specyfikacja (dł. 1,13 m, szer. 0,47, wys. 1,54 m) – Rower -1 szt., nr kat. 169; specyfikacja (dł. 1,27 m, szer. 0,56, wys. 1,25 m) – Drabinka łukowa -1 szt., nr kat. 120; specyfikacja (dł. 1,25 m, szer. 0,90, wys. 2,50 m) – Bujak koniczynka -1 szt., nr kat. 101; specyfikacja (dł. 1,00 m, szer. 1,00, wys. 0,70 m) – Huśtawka potrójna -1 szt., nr kat. 164, specyfikacja (dł. 6,00 m, szer. 1,85 m, wys. 2,20 m) – Zestaw zabawowy nr 4 -1 szt., nr kat. Z4, specyfikacja (dł. 3,90 m, szer. 3,90 m, wys. 2,10 m) – Piaskownica kotek -1 szt., nr kat. 87, specyfikacja (dł. 2,80 m, szer. 2,80 m, wys. 0,30 m) – Ławka żeliwna wolnostojąca – 4 szt., nr kat. 45, specyfikacja (dł. 1,50 m, szer. 0,50 m, wys. 0,40/0,80 m) – Kosz na śmieci- 2 szt., nr kat. 224, specyfikacja (dł. 0,43 m, szer. 0,35 m, wys. 0,95 m) W ramach modernizacji planuje się również obsadzenie zieleńca żywopłotem (105 mb) oraz ustawienie gabloty informacyjnej Rady Dzielnicy.
3. Doświetlenie przejścia dla pieszych ul. Grunwaldzka 66 – Plac Kazimierza.
Projekt przewiduje doświetlenie niebezpiecznego przejścia dla pieszych z wykorzystaniem energooszczędnej technologii doświetlenia LED. Lokalizacja lamp według załączonej dokumentacji zdjęciowej.
4. Naprawę/wymianę zniszczonych urządzeń w Centrum Integracji Osiedla Kotarbińskiego.
W projekcie uwzględniono wydatki na naprawę i/lub wymianę urządzeń znajdujących się w Centrum Integracji Osiedla Kotarbińskiego (CIOK), a zwłaszcza na placu zabaw. Plac zabaw powstał dzięki wygranemu projektowy w I edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego (2015r .) i od momentu otwarcia jest bardzo intensywnie eksploatowany. W tej chwili urządzenia wymagają gruntownej naprawy, a wiele z nich, w tym nawierzchnia, prawdopodobnie nadają się jedynie do wymiany. Planuje się przeprowadzenie kompleksowego przeglądu stanu technicznego stanu urządzeń i ich naprawę/wymianę w ramach zaplanowanych środków
Osiedle plus – bezpieczniej, ładniej i coś dla piesków.
WARTOŚĆ PROJEKTU: 199 996,00 zł
Powiększenie psiego wybiegu, budowę bulodromu, posadzenie Daglezji i żywopłotu koło CIOK. -Chodnik. 2 przejścia dla pieszych + doświetlenie w rejonie skrzyżowania Curie Skłodowskiej / Franciszkańska -2 Chodniki do szkoły i Przedszkola
W wyniku oceny – rezygnacja z budowy chodnika, przejścia i jego doświetlenia w rejonie skrzyżowania Curie -Skłodowskiej i Franciszkańskiej
LOKALIZACJA PROJEKTU:
Gdańska, skrzyżowanie Franciszkańska z Skłodowskiej Curie, Skłodowskiej Curie
PRZEWIDYWANE CELE DO OSIĄGNIĘCIA:
Żywopłot i Daglezja – Upiększenie Centrum Integracji Osiedla Kotarbińskiego. Żywopłot oddzieli ulice od CIOKU zwiększając dodatkowo bezpieczeństwo, Daglezja natomiast słanie się prawdziwym pomnikiem natury, który w ciągu 100-200 lat stanie się najwyższym obiektem na osiedlu. Jest to bardzo mocne drzewo, niepotrzebujące opieki, którego żywotność może dojść nawet do lOOO lat.
Powiększenie psiego wybiegu o 4 przęsła, oraz dodanie jednego urządzenia zwiększy możliwość do wybiegania się dla naszych czworonogów. Największym mankamentem dla użytkowników jest jego wielkość, dodatkowy teren na pewno zadowoli właścicieli psów, (opinie google)
Budowa bulodromu ma na celu dodanie na osiedlu miejsca do aktywnego wypoczynku, skierowanego dla seniorów. W tym momencie na dzielnicy mają jedynie do dyspozycji siłownie pod chmurką.
Chodnik i doświetlone przejście w pobliżu skrzyżowania Franciszkańska / Curie-Skłodowskiej zwiększy bezpieczeństwo dzieci idących do szkół, a także ludzi wracających z zakupami z pobliskich punktów handlowych.
Chodnik koło przedszkola zapobiegnie rozdeptywaniu trawników i zakończy sprzeczki między właścicielami garaży, a młodzieżą idącą do SP 25.
Chodnik za myjnią pozwoli uczniom przechodzić bezpieczniej w stronę szkoły. Mało kto w tym momencie kieruje się na dedykowane przejście dla pieszych.